Agencja eventowa - Reakcja na popyt

Wyraz „event”, pochodzący z języka angielskiego wprowadził się na stałe do zasobów polskiego słownictwa. Równolegle pojawiły się rodzime odmiany , takie jak „organizacja eventów” czy ”firma eventowa” . „Event” jako zjawisko społeczne pojawiło się w efekcie wzrastających wymagań konsumenckich . Odpowiedzią na to zapotrzebowanie było pojawienie się przedsiębiorstw , proponujących organizację eventów.

Event jako produkt nowoczesnego rynku

Firma eventowa to ludzie , którzy mają patent na to , jak można realizować różnego gatunku wydarzenia. Zwykle tego gatunku firmy mają również bazę sprzętową bądź kooperują z innymi firmami. Ma to jeden cel: zadowolić życzenia klientów, a najlepiej, żeby te oczekiwania przewidywać . Ujmując rzecz innymi słowami : w segmencie firm eventowych nastpił niezwykle gwałtowny wzrost poziomu świadczonych usług.

Coraz rzadziej organizacja eventu jest postrzegana jako oferta skierowana do odbiorcy instytucjonalnego. W początkach profesjonalnej działalności eventowej rzeczywiście tak było, ale obecnie pojęcie eventu jest bardzo pojemne: eventem może być zarówno wydarzenie firmowe, jak też uroczystość rodzinna jak też okolicznościowe spotkanie grupy znajomych. Najlepszym tego przykładem są komunie, imprezy weselne czy obchody jubileuszów.

Kreatywność i życzliwość firm eventowych

Firmy eventowe funkcjonują ogromnie elastycznie i tworzą propozycję, która jest na bieżąco modyfikowana zgodnie za zapotrzebowaniem klienta .

Elastyczność i różnorodność oferty to z pewnością rozpoznawczy znak profesjonalnej agencji. Właściwie należy powiedzieć, że oferta dobrej firmy to raczej nie gotowy pomysł na przeprowadzenie dowolnego wydarzenia. Chodzi przede wszystkim o zasób koncepcji, narzędzi i metod, które pozwalają na aranżowanie eventu zgodnie z preferencjami klienta. Przykładów takiego nastawienia jest na Dj Na Wesele Warszawa polskim rynku wiele, jak np. eventwizards.pl .

image

Tego rodzaju niekonwencjonalne podejście to zwykle coś, czego poszukują klienci. Eventy kształtowane w taki dynamiczny sposób to gwarancja unikalności i oczywiście – co jest nadrzędnym celem – spędzenia czasu w dobrej, niezapomnianej atmosferze.

Elastyczność funkcjonowania firmy eventowej obejmuje również kreatywne podejście do obszaru usług . Agencja może zrealizować tylko określony segment wydarzenia, na przykład. organizacja zawodów paintball podczas spotkania firmowego, lecz bardzo często zajmuje się pełną organizację przedsięwzięcia : zaczynając od kwestii transportu osób biorących udział , poprzez dostarczenie posiłków , zaś kończąc na realizacji imprez towarzyszących.

Warto zwrócić uwagę , że firmy eventowe są w stanie zorganizować wydarzenie właściwie w dowolnym miejscu : może to być Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk lub wszelkie inne miasto, lecz równie dobrze event może mieć miejsce nad jeziorem, na plaży , w górach, czy w lesie. Ograniczenia tutaj praktycznie nie istnieją.

„Event” to więc produkt skierowany do konkretnego konsumenta . To produkt, wymagający:który wymaga profesjonalnego podejścia i kreatywności.